Всеукраїнський конгрес сімей.

СІМ’Я МІЦНА ТІЛЬКИ З БОГОМ

Всеукраїнський конгрес сімей запросив парафіян з Шепетівки 20-22 вересня 2019 р. до Шаргорода та Вінниці. Цілими сім’ями вони пройшли Хресну дорогу в «День примирення і молитви», мали Службу Божу, спільні молитви, презентації панель, дитячу програму «День пізнання». Та найбільше Шепетівчан приїхало до Вінниці, на чолі з новим настоятелем храму о. Бернардом Петровим OFM, з сестрами Згромадження Святого Йосипа с. Фабіолею Стружевською і с. Валентиною Ухач, на « День святкування», де разом з багатотисячними паломниками зі всієї України пройшли молитовною ходою від площі Т. Шевченка до площі Василя Стуса. Там відбувалась урочиста Євхаристія за участю єпископів, священників і мирян. ЇЇ очолив Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті. Він звернувся до всіх учасників конгресу з привітанням Святішого Отця, Папи Римського Франциска. Конгрес, від латинського слова «conqrego» означає програмний з’їзд людей об’єднаних спільною справою і, безперечно, такою справою всіх присутніх мирян була подяка Богу за прекрасний дар сім’ї, за Його любов і святість, яка проявляється в житті сімейної спільноти, за зміцнення українських сімей у їхньому покликанні через молитву, про вірну подружню любов в Україні.

З 24 по 31 серпня 2019 року в Шепетівській парафії Воздвиження Святого Хреста з канонічною візитацією перебував єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц.

З 24 по 31 серпня 2019 року в нашій парафії відбулась канонічна візитація єпископа-помічника Кам’янець-Подільської дієцезії Яна Нємєц. Перша зустріч з парафіянами храму Воздвиження Святого Хреста м. Шепетівка почалась з привітання о 18 годині 24 серпня і звіту отця Ярослава Машталяра, яка включала в себе історію будівництва храму, про пастирів-францисканців та сестер Згромадження Святого Йосипа, які служили в нашому храмі на протязі майже 30 років, про костели, які будувались в селах району, про спільноти та життя парафії в теперішньому часі. Графік роботи єпископа був дуже щільний. Але Його Святість виявив бажання всі Святі Літургії проводити разом з нашими отцями. Всі його проповіді були простими, цікавими, доступними та незабутніми. В суботній вечір, після Літургії мав зустріч зі спільнотою « КАРІТАС». В недільний день в час між Євхаристіями зустрічався з хором дорослих « АДОРАМУС» та дитячим хором        « ПРОБУДИСЬ». Хористи були надзвичайно зворушені простотою спілкування єпископа, а після вечірньої Літургії єпископ Ян зустрічався з членами Домашньої Церкви. Початок нового тижня розпочався з Літургії і зустрічі з членами Молитовної Групи Святого Йосипа. Його Святості дуже сподобався Щоденник МГСВ, який ведеться в спільноті.  Він зазначив про важливість цього документу, написав там свої враження і побажання. Вечірній понеділок відзначився Літургією в храмі Матері Божої Фатімської в с. Городище та зустріччю з вірними цієї парафії. Не менш напруженим був  вівторок. Дві Євхаристії- перша зранку та зустріч з членами Францисканського Ордену Світських, а друга  ввечері в Шепетівському будинку пристарілих. Вона дуже зворушила серця стареньких та немічних людей. Середа була присвячена зустрічі з сестрами Згромадження Святого Йосипа в їхньому будинку, ознайомлення з роботою «Світлиці Дитятко Ісус», якою опікуються сестри, огляд монастиря. Вечірня Свята Євхаристія була проведена за участю парафіяльної молоді та особиста зустріч Його Святості з ними. Четвер також увінчався двома Євхаристіями  та зустрічами з Почесною Вартою вранці, та з вірними Червого Цвіту.  П’ятниця була запланована на зустріч з батьками та рідними Богопосвячених Осіб, які народились і виросли в місті Шепетівка. Єпископ Ян щиро подякував людям, які народились та виховали  дітей, що присвятили своє життя Богу, за те, що змалку навчали їх іти Господнім шляхом. Вечірня Євхаристія і зустріч з міністрантами була теж з піднесеним настроєм. Кола Святого Розарію, спільнота «Матері в молитві» та Назаретанських родин також мали зустріч з єпископом, не залишились поза увагою вірні сіл Цмівка та Городнявка, де також відбулися Євхаристії та зустрічі. Та найбільш зворушливими були відвідини Його Святістю парафіяни на дому, з людьми, які вже давно не виходять з дому, які лежачі. Скільки світла та радості він їм приніс. Це було дуже зворушливо. Кожна спільнота парафії представила єпископу свої звіти про роботу, отримала благословення на подальшу роботу.               

«ОАЗА» 2019!

Весь червень 2019 року на території храму Матері Божої Фатімської, що в селі Городище Шепетівського району лунали дитячі голоси. Тут проводилася «ОАЗА». Першими відпочивали діти 1-3 класів, на зміну їм приїхали 4-6 класи, а третьою зміною були найстарші 7-8 класи. Дітям , які прибули з Шепетівки, Любара, Львова, з сіл Цмівка, Михайлючка, Червоний Цвіт та Городище дуже подобається тут відпочивати.

А як тішилася Матінка Божа! Бо Святі Літургії, співані молитви Розарію, молитви до Святих, Хресна Дорога селом розвивали дітей духовно, сіяли в їх серцях  любов до Ісуса Христа, вказували вірних шлях до Господа. Допомагали їм в цьому отці-францисканці Едуард Семко, Симон Байдацький і Ярослав Машталяр. Справжніми ангелами-охоронцями були для дітей сестри Згроадження Святого Йосипа: Марлена Куц, Фабіоля Стружевська з Шепетівки, сестра Грета Кацере з Любара і с. Тадея Стасюк зі Львова. Разом з молоддю яка допомагала у провадженні програми, дітям організовували дітям різні конкурси, сценки, змагання, дискотеки. Дуже сподобались дітям розваги на спортивній площадці, яка відкрилась в цьому році. Духовна атмосфера «Оази», смачна їжа та гарні умови проживання зміцнили дітей. Сповнені любові до ближнього, милосердям, навчені молитись чистим і  відкритим серцем діти  повернулись додому. До нової зустрічі « ОАЗА»!