ЮВІЛЕЙ 25-ЛІТТЯ ДІЯЛЬНЛСТІ ЗГРОМАДЖЕННЯ СЕСТЕР СВЯТОГО ЙОСИПА В ШЕПЕТІВЦІ ТА УКРАЇНІ

У червні 2017 року минає 25 років від початку діяльності Сестер Святого Йосипа в парафії Воздвиження Святого Хреста в м. Шепетівці. Це також офіційна дата відновлення діяльності Згромадження Сестер Святого Йосипа в Україні.

29 червня в Шепетівській парафії відбулася урочиста Свята Меса, яку очолив єпископ Харківсько-Запорізької Дієцезії Його Преосвященство Станіслав Широкорадюк, який запросив Сестер до праці в Україні.

Співслужили Месу Міністр Провінції Братів Францисканців Провінції святого Архангела Михаїла о. Даниїл Ботвіна OFM та Віце-Міністр О. Емануіл Сабадах OFM, настоятелі парафії, які впродовж 25 років працювали в Шепетівці: О. Франциск Ботвіна OFM, О. Андрій Немченко OFM, О. Святослав Сиворинський OFM, О. Петро Жарковський, О. Бенедикт Свідерький OFM та О. Ярослав Машталяр OFM, а також о. Микола Біскуп та священики з деканату.

На святкування прибули Генеральна Вікарія Згромадження Сестер Святого Йосипа Сестра Ванда Матисік і Настоятелька Української Делегатури Сестра Тобіаша Сємек, перші Сестри святого Йосипа, які працювали в Шепетівці – Сестра Давіда Мушинська та Сестра Антонетта Соліло, а також Сестри, що коли-небудь працювали чи походять з Шепетівки.

Після закінчення Євхаристії священики, сестри та запорошені гості і доброчинці продовжили радість зустрічі та святкування при столі в монастирі Сестер.
Про святкування 25-літнього Ювілею так пишуть Шепетівські парафіяни:

29 червня 2017 року в нашій парафії відбулося дві події – по перше храмове свято – Урочистість Святих Апостолів Петра і Павла, а також ми щиросердечно вітали сестер – монахинь зі Згромадження Сестер Святого Йосипа, які працюють при нашій парафії із 25 річницею відновлення їхньої праці не лише в Шепетівці, а й в усій Україні. Засновником цього чернечого жіночого Згромадження є Святий Зигмунд Гораздовський, священик який ще наприкінці ХІХ століття заснував орден Сестер Святого Йосипа у Львові. Провідним гаслом діяльності Згромадження є – «СЕРЦЕ З БОГОМ – РУКИ У ПРАЦІ». Діяльність сестер-монахинь у нашій парафії є багатогранною, вони виконують різні завдання, які виникають з актуальних потреб Церкви і часу.

 Сестри, оживлені апостольським запалом, разом зі священнослужителями, та мирянами співпрацюють в різноманітних формах душпастирства, а саме: катехизують дітей, молодь і дорослих, готують їх до прийняття Таїнств, провадять молитовні групи. Прикрашають вівтарі парафіяльних храмів квітами та дбають про декорації, які сприяють глибшому переживанню окреслених в Церкві літургійних періодів та Урочистостей. Також віддавна в нашій парафії сестри працюють органістками, створено парафіяльний дорослий та дитячий хор, які співом прикрашають літургію та допомагають вірним молитися.

Сестри також заснували парафіяльну молитовну групу Святого Йосипа, членам якої допомагають збагачувати свою духовність, а ті в свою чергу молитовно підтримують Згромадження і його апостольські діла та випрошують у Господа нові святі покликання до чернецтва.

Та напевно перлиною діяльності сестер у нашому місті є Світлиця Дитятка Ісус, яку відвідують малята з парафіяльних сімей і не тільки. Сестри материнською турботливістю та доброзичливим словом повчання готують вихованців до життя, вчать виконувати релігійні, моральні та суспільні обов’язки і те, як щодня віднаходити Бога.

Отож від щирого серця усієї парафії вітаємо наших дорогих сестер із Святом, дякуємо передусім Всемогутньому Господу за дар їхнього покликання, за те, що своїм щоденним, скромним і працьовитим життям підтверджують вірність гаслу свого Згромадження, за те, що у теперішньому світі з його метушливістю і різноманітними спокусами показують нам, що життя у тісній єдності із Богом є реальне і можливе!

Джерело:http://jozefitki.org.ua/…/co…/article/1-nowiny/373–25-.html
Фото: Галина Кротович

Залишити відповідь