Парафіяльні оголошення на Великий Тиждень (5.04. – 12.04.2020)

Неділею Страстей Господніх розпочинаємо в Церкві пережиття Великого (Страстного) Тижня.

На жаль, у цьому році ми будемо готуватися до Христового Воскресіння не так, як завжди, збираючись у храмах на Богослужіння, а збиратимемось по домах, у своїх родинах.

Вперше будемо переживати Пасхальне Тридення перед екранами телевізорів або слухаючи радіо.

СВЯТЕ ПАСХАЛЬНЕ ТРИДЕННЯ

(TRIDUUM SACRUV)

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР – це день, коли Христос встановив Євхаристію й Таїнство рукоположення (священства) та передав нам заповіді любові. У наших молитвах згадаймо про священників, їхнє служіння, покликання. Із вдячністю молімося за всіх пастирів, особливо за тих, які нам служать, пам’ятаймо про нашу доброзичливість до них.

ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ – у Велику П’ятницю ми відмовляємося від м’ясних страв та дотримуємося сурового посту. Не слухаємо розважальної музики, не дивимося світських програм, для того, щоб вся наша увага зосередилася на таємниці цього дня. Стараймося в наших домівках пережити Велику П’ятницю, як учні розіп’ятого Христа. У помешканні слід урочисто виставити хрест. О 15 годині, яка є годиною смерті Христа, запалюємо біля хреста свічку. Хрест залишається на центральному місці в домі до вечора Великої Суботи – тоді замість нього з’явиться родинний Пасхал. Єднаємося з Христом, який страждає, молитвою Хресної Дороги та Гірких Жалей.

ВЕЛИКА СУБОТА – це день спочинку Господа в гробниці. День тихої надії, молитовного очікування на чудо воскресіння. Цього дня немає нічого траурного, сумного – це тиха внутрішня радість, що випливає з віри в божество Христа та з надії виконання Його обітниць. Рекомендується продовжити піст (за бажанням).

НЕДІЛЯ СВІТЛОГО ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ – ВЕЛИКДЕНЬ – найстарше, найбільше основне християнське свято. Якщо б Христос не воскрес, ми б не відзначали інших свят. Не було б і спільноти християн, основою яких є Воскресіння Христа.

Цього дня та в подальшому вітаємося одне з одним: «Христос Воскрес!» – «Воістину воскрес!». Урочисто всією сім’єю беремо участь у Святій Літургії (якщо немає можливості, переглядаємо трансляцію).

  • Святі Меси у нашому храмі будуть звершуватися БЕЗ УЧАСТІ МИРЯН.
  • На час карантину було уділено звільнення (диспенси) від обов’язкової фізичної участі у Літургії в неділю та урочистості в храмі, але обов’язок переживати Літургію у ці дні залишався. Пам’ятайте про Літургію за допомогою телебачення, інтернету чи радіо, якщо ж засоби масової інформації для вас недоступні – присвятіть більше часу на читання Святого Письма та молитву.
  • Сердечно дякуємо всім добродіям нашої парафії та монастиря. Молимось та переживаємо цей час посту та карантину разом з вами. Нехай добрий Бог вам винагородить стократно та благословить.

P. S : Завжди можна ІНДИВІДУАЛЬНО домовитися про духовну розмову, вділення Таїнства Єлеопомазання, про Сповідь (просимо бути у захисній масці) та Святе Причастя.

Номер телефону отця настоятеля: +380675686167

Нехай милосердний Господь благословить і береже всіх нас!

Залишити відповідь